BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Vägglampetter 6616281
*
nr 661 6281
Vägglampetter
1 par, Keramik, höjd: 36
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2010
kl 19:29:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 16:06:04
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake vägglampetter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
*
Vägglampetter
nr 661 6281
Vägglampetter
1 par, Keramik, höjd: 36
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 16:06:04 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake vägglampetter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11